Wywiad dla Vogue Polska przeprowadzony przez Julię Właszczuk.

Sztuka ery Instagrama: Joanna Ambroz
„(...) Inspiruje mnie seksualność, namiętności oraz sytuacje bez wyjścia. W moich działaniach wplatam wątki autobiograficzne, a tematy wywodzą się z siebie wzajemnie. Niezależnie od tego, jakimi zajmuję się wątkami – wspólnym mianownikiem są emocje i towarzyszący mi ludzie czy wspomnienia. Uważny odbiorca znajdzie w książkach portrety osób z moich zdjęć, odniesienia osobiste związane z pojmowaniem włosów czy symbole z dnia codziennego. Ważne jest dla mnie mówienie o tym, że człowiek ma prawo do uczuć i wiedzy – szczególnie do edukacji seksualnej, która dla mnie nie kończy i nie zaczyna się na seksie – rozpoczyna się od rozmowy i poznania, przechodząc przez różne fazy, łącznie z bliskością, połogiem i postrzeganiem związków międzyludzkich jako rodziny.”
✹ Przeczytaj wywiad na aplikacji mobilnej
Osobowość LABEL Magazine
 „50 osobowości w 50. wydaniu LABEL! Przedstawiamy ludzi, którzy nas inspirują i motywują, realizując swoje talenty, twórcze marzenia i pasje. Każdy z nich – co wspaniałe – ma na to inny przepis i pokazuje, że kreatywność nie ma ograniczeń. (...)”

Joanna Sokołowska zauważa moją działalność na rzecz oswajania tematów tabu, seksualności czy trudnych emocji oraz zaangażowanie w popularyzowanie edukacji seksualnej. Dziękuję!

Zdjęcie wmagazynie jest autorstwa Patrycji Tatałaj. 
Wywiad dla Grafmag.pl przeprowadzony przez Monikę Suchodolską o całości twórczość

„Duszko rób swoje” Wywiad z Joanną Ambroz
„(...) Tematy, w których się poruszam, odpowiadają na obawy i przeżycia moje i bliskich mi osób, również te trudne, wręcz traumatyczne. Każda praca wynika z obserwacji i próby ubrania trudnego tematu w łatwiej przyswajalną „skórkę”. (...) Jednocześnie zgłębiałam problem wzajemnego niezrozumienia uczuć i emocji między ludźmi oraz szczęścia i bólu związanego z miłością zmysłową. Wynikiem tego zainteresowania są plakaty odpowiadające na akcję #sexedpl i późniejsze, które były naturalnym następstwem tego działania z 2017 roku. Nigdy nie postrzegałam swojej płci jako ograniczenia, zostałam wychowana w szacunku i ciekawości do każdego człowieka jako osoby.”
Design po polsku, selekcja Wiolety Bednarczyk dla Czterech Kątów.

„Sztuka i projektowanie to opowieść”. Tych plakatów się nie zapomina
 „Tę pracę chętnie powiesilibyśmy w domu. Palce znajdujące się wewnątrz ciała człowieka, skierowane w dwie strony, wskazują na jakąś sytuację bez wyjścia, sprzeczność, niemoc, rozdarcie. Co dokładnie miała na myśli jej autorka — Joanny Ambroz? Artystka ukończyła projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i dziś spełnia się zawodowo.”
Wywiady:
Wybrane publikacje w mediach i prasie:
‣ Vogue Polska, wywiad
Sztuka ery Instagrama: Joanna Ambroz
Wywiad: Julia Właszczuk
‣ LABEL Magazine
50 osobowości, które inspirowały 50 numerów Label
50 osobowości w 50. wydaniu LABEL! Przedstawiamy ludzi, którzy nas inspirują i motywują, realizując swoje talenty, twórcze marzenia i pasje. Każdy z nich – co wspaniałe – ma na to inny przepis i pokazuje, że kreatywność nie ma ograniczeń. (...)
Artykuł: Joanna Sokołowska
‣ GRAFMAG, wywiad
„Duszko rób swoje!" Wywiad z Joanną Ambroz
Wywiad: Monika Suchodolska
‣ Magazyn Społeczno- Kultularny Śląsk 3/2019
Obrazy wstydu. Rozmowa z Joanną Ambroz. Autorka: Martyna Picheta
‣ www.kulturanacodzien.pl
(Jeszcze) Nienapisana historia polskiej ilustracji, Autor: Kamil Wrzeszcz
‣ CKG Częstochowa
Ambroz na trudne czasy, str 20, Artykuł: Adam Florczyk
‣ CKG Częstochowa, rozkładówka
Częstochowa na Plakacie. Artykuł: Michał Wilk​​​​​​​
‣ Magazyn Społeczno-Kultularny Śląsk 3/2019, strona 31–34
Obrazy Wstydu – Rozmowa z Joanną Ambroz
Wywiad i prezentacja pracy magisterskiej – książka obrazowa Wstyd
‣ Publikacja w biuletynie Drugiego Seminarium Ogólnopolskiego Punktu Konsultacyjnego dla Szkół Plastycznych
‣ Gazeta Częstochowska 
Portrety Zatroskane 
Autor: Urszula Giżyńska
‣ Gazeta Wyborcza
Studentka stworzyła książkę do głaskania
Autor: Magdalena Warchala
Back to Top