Kompozycja przestrzenna zaprojektowana do wystawy monograficznej prof. Romana Kalarusa, która odbyła się w Katowickim Rondzie Sztuki w 2020 roku.

Praca jest przestrzennym kolażem jednej ze sztandarowych prac Profesora oraz mojej – to symboliczne połączenie pokoleń, które mimo różnicy niemal pół wieku w datach urodzenia, potrafi odnaleźć pole porozumienia i przyjaźni. Pracę traktuję jako spotkanie mistrza z uczniem, dwóch osób ze wspólną fascynacją – fascynacją sztuką, formą, miłością i płciowością. Dzieła Romana Kalarusa dla niektórych kipią od erotyzmu – jednak według mnie Profesor niewinnie bawi się ciałem kobiet i mężczyzn, nie uznając go za temat tabu. Ja działam w służbie szerzenia wiedzy na temat podchodzenia do ciała i drugiego człowieka z pieszczotliwością – chcąc, aby cielesność nie była tematem tabu, ale materią, z którą obchodzimy się z wiedzą o własnych granicach i szacunkiem.

Wystawa jest moim debiutem kuratorskim, ekspozycją inaugurującą rok akademicki 2020/2021 w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz imprezą towarzyszącą Festiwalowi Transatlantyk.
Wymiary: 350×180
2020
Back to Top